Obecnie blacha na rąbek stojący jest chętnie wybieranym pokryciem dachowym. Doceniają ją inwestorzy lubujący się w prostych rozwiązaniach i nowoczesnej architekturze. Blacha na rąbek stojący jest łatwa w montażu i dostępna w atrakcyjnej cenie. Montaż pokrycia dachowego z blachy na rąbek można przeprowadzić w rozmaity sposób, zazwyczaj to dekarze wybierają jedną z technik, którą uważają za najlepszą w tym wypadku i działają zgodnie z jej wytycznymi.

Blacha na rąbek stojący od wielu lat jest chętnie wykorzystywana, dobrze sprawdza się na dachach o minimalnym, jak również dużym kącie nachylenia. Ponadto za jej pomocą można pokryć różnego rodzaju połacie krzywoliniowe. Aktualnie na rynku budowlanym przeważają blachy płaskie wytwarzane ze stali powlekanej oraz  stopu cynku z tytanem. Wysokiej jakości blachy oferuje między innymi renomowana firma Traffic – zajmuje się sprzedażą blachy na rąbek stojący zaprojektowanej w taki sposób, aby sprostać najlepszym standardom estetycznym, funkcjonalnym i architektonicznym.

Zalety blachy na rąbek stojący

Pokrycia wykonywane z blachy płaskiej na rąbek stojący nie wyróżniają się wyrafinowanymi kształtami, mają prostą i klasyczną formę, dzięki temu doskonale sprawdzają się na dachach w nowoczesnych budynkach (domy, firmy, mniejsze przedsiębiorstwa), a także na dachach w modernistycznych, zabytkowych oraz tradycyjnych obiektach.

Dach wykonany z blachy na rąbek stojący ma niewielki ciężar, co przekłada się na mniejsze koszty całej realizacji (brak potrzeby wzmocnienia starej więźby dachowej lub montaż lekkiej nowej więźby dachowej). Ponadto każdy dach z paneli dachowych na rąbek stojący jest klasycznym pokryciem, który doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy, a także gwarantuje dodatkowe usztywnienie.

Dodatkowym atutem blachy płaskiej jest lekkość optyczna, jaką nadaje ona dachowi oraz całemu budynkowi. Blacha na rąbek stojący idealnie współgra z geometrią modernistycznej architektury i dobrze komponuje się z modnymi dużymi przeszkleniami.

Jaki rodzaj dachu jest odpowiedni na pokrycie z blachy na rąbek stojący?

Blacha płaska dostępna jest w postaci tradycyjnych zwojów, nowoczesnych płytek oraz gotowych paneli. Model w zwojach polecany jest do krycia połaci o spadku minimum 4o, w tym wypadku blacha może być łączona na rąbek stojący, kątowy, podwójny lub leżący. W przypadku dachów o kącie nachylenia większym niż 25o polecanym rozwiązaniem jest rąbek pojedynczy lub kątowy. Rąbek leżący najczęściej wykorzystywany jest do łączenia krótkich krawędzi arkuszy. Blacha płaska w postaci płytek dostępna jest w różnej formie (blaszane prostokąty, romby, kwadraty lub łuski) dobrze sprawdza się na dachach o spadku 7-25o.

Podsumowując blacha na rąbek stojący to idealne rozwiązanie na dachy o nachyleniu od 4 do 25 o. Umożliwia osiągnięcie trwałego, sztywnego i prostego pokrycia dachowego. Zadowoli każdego inwestora ceniącego klasyczne środki i gwarantuje bezpieczne użytkowanie obiektu.

Dach z blachy płaskiej – kolor

Kolor pokrycia dachowego ma bardzo duży wpływ na wygląd całego budynku. Obecnie na rynku sprzedawane są blachy płaskie w przeróżnych kolorach i odcieniach. Największą popularnością cieszą się odcienie szarości (od srebrnego po grafit). Grafitowe dachy są uważane za najbardziej efektowne, dobrze łączą się z różnego rodzaju materiałami elewacyjnymi np. tynk, beton architektoniczny, stal i szkło.

Dach wykonany z blachy płaskiej o jasnym odcieniu (srebrny i szary kolor) to idealne rozwiązanie w przypadku budynków o dużej powierzchni. Dla domów i obiektów położonych w malowniczych okolicach (blisko lasu, parku, domy otoczone obszernym ogrodem) idealnie pasuje dach wykonany z blachy w kolorze zielonym lub brązowym. Odcienie zieleni i brązu pozwalają wkomponować się w naturalny i sielski klimat.

Traffic – blacha na rąbek stojący

Wysokiej jakości blachę na rąbek stojący oferuje renomowana firma Traffic. Produkt wyróżnia się wysoką jakością i spełnia najwyższe standardy estetyczne oraz funkcjonalne. Dystrybutor poleca blachę płaską na dachy budowli nowoczesnych oraz zabytkowych. Zapewnia, iż blacha na rąbek stojący jest doskonałym dopełnieniem całości budowli, gwarantuje elegancję oraz właściwe usztywnienie pokrycia.

Blacha na rąbek stojący sprzedawana przez firmę Traffic zapewnia trwałość i nieprzemakalność na wiele lat. Powlekana jest specjalną powłoką, która zabezpiecza stal przed korozją i urazami mechanicznymi. Dodatkowo wzbogacona jest o warstwę cynku zapewniającą blasze efektywną zaporę przeciw działaniu kwasów i wilgoci. Grubość powłoki organicznej wynosi 200 mikrometrów, dzięki temu dwukrotnie zwiększa trwałość koloru i połysku w porównaniu z innymi powłokami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *